Norint rasti tinkamą liemenėlę sportui, būtina atsižvelgti į savo dydį ir tai kokia sportine veikla planuojate užsiimti.

Tiesa, ne visos sportinės liemenėlės būna patogios – atsiranda trintis, skausmai ar net žaizdos, kas gali kaip reikiant atbaidyti moteris nuo sporto.

Šiame tekste pateiksime keletą patarimų kaip išsirinkti tobulą liemenėlę sportui. Kadangi liemenėlių dydžiai labai skiriasi priklausomai nuo gamintojo, drąsiai išbandykite įvairius gamintojus, dydžius ir stilius kol surasite tai kas jums tiks labiausiai.

Na, o dabar apie tai kaip išsirinkti liemenėlę, kuri tiks geriausiai.

Sužinokite kokio suvaržymo lygio liemenėlės reikės 

Sportinės liemenėlės paprastai yra skirstomos į 3 kategorijas pagal suvaržymo lygį – žemą, vidutinį ir aukštą. 

Priklausomai nuo sportinės veiklos, kuria planuojate užsiimti intensyvumo, būtina pasirinkti tokią liemenėlę, kuri labiausiai tiks tam ką jūs darote. Daugelis gamintojų savo gaminius taip ir skirsto, todėl nebus problemų išsirinkti. 

Žemo aktyvumo treniruotėms, pvz. Vaikščiojimui, jogai, pilatesui ar jėgos pratimams, labiausiai tinka judesių nevaržančios lengvo palaikymo liemenėlės.

Vidutinio intensyvumo treniruotėms, pvz. Vidutiniškam žygiui, slidinėjimui, dviračių sportui ar lengvam bėgiojimui, reikia rinktis vidutinio palaikymo liemenėles.

Galiausiai, itin aktyvioms treniruotėms, pvz. ištvermės ar intervalinėms treniruotėms, aukšto intensyvumo treniruotėms yra skirtos stipraus palaikymo liemenėlės.

Pateikiame lentelė, kurioje aprašyti visi lygiai.

SuvaržymasSportinė veiklaTipinės ypatybės
ŽemasVaikščiojimas, joga, jėgos treniruotėsSiauri dirželiai, mažas svoris, turi kompresinių savybių, parduodami nuo S iki L dydžių.
VidutinisVidutiniškas žygis, slidinėjimas, dviračių sportasLabiau veržia krūtinę nei žemesnio lygio liemenėlė, platesni diržai ir juostos, dažniausia būna kompresinės kilmės.
AukštasBėgimas, važinėjimas dviračiu, aukšto intensyvumo treniruotėsPlačiausios juostos ir diržai, labiausiai veržia krūtinę, dydžiai pagal krūtinę.

Svarbiausia išbandyti skirtingų gamintojų ir stilių liemenėles ir atrasti sau geriausiai tinkantį ir patogu variantą.

Kaip sužinoti savo liemenėlės dydį?

Iš esmės sportinės liemenėlės dydis bus toks pat kaip ir jūsų paprastos liemenėlės. Tiesa, vis dėl to geriau yra apskaičiuoti tiksliai, kokio dydžio liemenėlę reikės pirkti ir tai daryti kiekvieną kart kai pirksite naują. Krūtinės dydis – gali keistis. Galbūt numesite svorio, galbūt jo priaugsite, o nėštumas ir hormonai irgi turės reikšmės besikeičiančiam krūtinės dydžiui.

Jei jau senai savo dydžio nematavote, žemiau pateiksime labai bazinę skalę visų dydžių apskaičiavimui.

Jums tereikės matavimo juostelės. Geriausia matavimo atlikti ant nuogos krūtinės arba dėvinti paprastą liemėnelę kur nekeičia jūsų krūtinės natūralio formos.

Išsiaiškinkite apimtį po krūtine

Matavimui reikia užsidėti paprastą liemenėlę (be pakietinimų) ir su centimetrine juostele matuoti apimtį tiesiai po krūtine.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad matuojant juostelė būtų tiesi, nenuslinktų ir leistų lengvai įkvėpti

Lentelėje matomi atitinkami dydžiai pagal centimetrus, kuriuos išsimatavote.

Matmenys (cm)Dydis
68-7232
73-7734
78-8236
83-8738
88-9240
93-9742
98-10244

Išmatuokite savo biustą

Tuomet, norint sužinoti kaušelio dydį, juostele reikia matuoti apimtį nuos nugara ir per iškiliausius krūtinės taškus, tiesiai po pažastimi. 

Čia visų pirma reikia išmatuoti pilną jūsų krūtinės biustą. Svarbu, jog matavimo eitų tiesiai per visą jūsų nugarą. Gautąjį rezultatą suapvalinkite iki artimiausio skaičiaus.

Krūtinės apimtis (cm)Dydis
73XS
77S
81M
85L
89XL
93XXL